نقش باسبار مس در صنایع پالایشگاهی

نقش باسبار مس در صنایع پالایشگاهی

نقش باسبار مس در صنایع پالایشگاهی را می دانید؟

باسبار های مسی وظیفه ی انتفال جریان برق از ترانسفورمر ها و رکتیفایر ها به سلول ها و محلول های الکترولیز را بر عهده دارند. باسبار مس ها سهم زیادی در تولید کاتد های مسی داشته اند. با هدایت جریان های برق بسیار بالا در پروژه های مختلف از جمله صنایع لیچینگ و پالایشگاه های مس. طراحی و ساخت مناسب باسبار ها، باعث کاهش افت و ولتاژ و افزایش هر چه بیشتر راندمان تولید در مجموعه های صنعتی می شود.

باسبار چیست؟

انتقال برق از ترانسفورمر ها و رکتیفایر ها به سلول ها و محلول های الکترولیز توسط باسبار مس ها صورت می پذیرد. تولید و انتقال برق یکی از بخش های اساسی و اصلی در هر پروژه ی پالایشگاهی به حساب می آید. جریان برق مستقیم به وسیله ی ترانسفورمر ها و رکتیفایر ها تولید می گردد. این جریان برق مستقیم باید از محل تولید به ورودی سلول های الکترولیز منتقل بشود. و پس از آن به وسیله ی کاتد ها و آند های موجود در سلول ها، کاتد های مسی و یا سایر محصولات مشابه دیگر تولید بشود.

خلاصه بگویم، جریان الکتریکی با عبور از آند و انتقال آن از طریق مایع الکترولیز به کاتد بلانک رو به روی آن، ذرات مسی را از درون محلول به صفحه ی کاتد بلانک منتقل می کند. این روند و این جریان انتقال ذرات مس به وسیله ی کاتد بلانک از هر سلول و مس های میانی هر سلول به آند سلول بعدی ادامه دارد. در نتیجه نوعی باطری طول و دراز به وجود می آید. سلول ها همانند باطری هایی که سر مثبت آن ها به سر منفی باطری بعدی متصل است به هم متصل شده اند. و جریان برق از بین آن ها هدایت می شود.

اکنون شاید از خودتان بپرسید که این جریان فرآیندی در صنعت چه کاربردی دارد. در ادامه به توضیح مختصری درباره ی کاربرد باسبار ها در لچینگ ها و پالایشگاه های مس می پردازیم.

>> میلگرد مس

نقش باسبار های مسی یا همان شمش های لخت مسی در صنعت های پالایشگاهی

سطح آمپر عبوری در پالایشگاه ها بسیار بالا و پرفشار است. به همین دلیل به صرفه ترین راه برای عبور دادن جریان برق در پالایشگاه ها و لچینگ ها استفاده از باسبار ها است. اما لازم به ذکر است که هزینه ی کابل کشی به این شکل و با این شمش های مسی بسیار بالا خواهد بود. چون برای عبور جریان برق به مقدار بسیار زیادی کابل با سایز های بزرگ نیاز داریم. طراحی و ساخت باسبار های مسی از عهده ی هر کسی برنمیاید. و کوچکترین اشتباهی در تولید و طراحی باسبار های مسی می تواند به راحتی باعث بروز مشکلات فنی بسیار زیادی بشود. علاوه بر این طراحی بد و غیر اصولی باسبار های مسی می تواند میزان راندمان خروجی و حجم کاتد مسی تولیدی در فرآیند را به میزان قابل توجهی کاهش بدهد.

نتیجه گیری

در مقاله های گذشته به بسیاری از مزایای مس اشاره کرده بودیم و گفته بودیم که از فلز مس برای سهولت و افزایش سرعت تولید بسیاری از صنایع استفاده شده است. درباره ی اسلب مس صحبت کردیم و گفتیم که اسلب های مسی چگونه می توانند با یک فرمول مهندسی شده ی ساده عمر ابزار های داخلی ماشین الات را افزایش بدهند. در این مقاله هم به یکی دیگر از فایده های فلز مس یعنی نقش باسبار مس در صنایع پالایشگاهی اشاره کردیم. و متوجه شدیم که اگر باسبار مس ها نباشند می شود گفت که تقریبا هیچ پالایشگاهی نمی تواند به درستی وظیفه ی صنعتی خودش را انجام بدهد. امیدواریم که در اخگرمس بتوانیم محصولات ایده آلی برای رونق دادن به صنعت مورد نظر شما ارائه بدهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *